Klimada 2.0
Logotypy

#Podnieś5

Podniesienie 5 śmieci dziennie może wydawać się nic nieznaczącym gestem. A co, jeśli tysiąc osób przez cały miesiąc będzie to robić? 150 000 śmieci, które zniknęły z przestrzeni publicznej to już liczba, która może zrobić wrażenie.

Dlatego w tym roku w ramach ogólnoświatowej akcji sprzątania świata wraz z Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy chcielibyśmy zaprosić Cię do udziału w wyzwaniu #Podnieś5!

Oficjalna inauguracja akcji #Podnieś5 już 21 września w Krakowie.
Widzimy się o 12:00 pod pomnikiem Smoka Wawelskiego!
Jeśli nie możesz tego dnia być w stolicy Małopolski – nic straconego. W wyzwaniu #Podnieś5 możesz wziąć udział z dowolnego miejsca na Ziemi!

Co trzeba zrobić?
– 21 września w Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata podnieś minimum 5 dowolnych śmieci: możesz to zrobić na spacerze z psem, w drodze na uczelnię, czekając na tramwaj, kiedy i gdzie chcesz!

Uwaga! 21 września to dopiero początek naszej akcji – nie ograniczamy się tylko do tej jednej soboty, zachęcamy do #Podnieś5 każdego dnia!

– Zrób zdjęcie i wrzuć w social media: jako post lub relację. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli w opisie zdjęcia dodasz tag #Podnieś5 wraz z krótkim opisem. Dzięki temu więcej osób dowie się o naszej akcji, a my będziemy mogli śledzić, dokąd dotarła informacja o niej!
– Chcesz, aby o wyzwaniu dowiedziało się jeszcze więcej osób? Super! Dodawaj znajomych, oznaczaj ich w poście, nominując ich tym samym do włączenia się w akcję!

To jak, dołączysz do nas?

Akcja społeczna jest częścią kampanii informacyjno-promocyjnej projektu Klimada 2.0.

#Podnieś5 #PickUp5 #Klimada2

KONTAKT

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy
ul. Słowicza 32
02-170 Warszawa

Biuro projektu:
tel.: 22 37 50 525
e-mail: klimada2@ios.gov.pl

Sekretariat:
tel.: 22 37 50 525
fax: 22 37 50 501
e-mail: sekretariat@ios.gov.pl

Dodatkowe informacje:

Google Maps