Klimada 2.0
Logotypy

Współtworzenie lokalnych partnerstw tematycznych w zakresie problematyki zmian klimatu w rolnictwie

Sektor

Rolnictwo, Edukacja, Polityka adaptacyjna

Zagrożenia

Susza; Wysoka temperatura; w tym fale upałów; Niska temperatura; w tym mróz; Intensywne opady deszczu i powodzie nagłe; podtopienia; Powodzie rzeczne;

Opis praktyki

Zgodnie z definicją partnerstwo jest określane jako platforma współpracy pomiędzy różnorodnymi partnerami, którzy wspólnie w sposób systematyczny, trwały i z wykorzystaniem innowacyjnych metod oraz środków planują, projektują, wdrażają i realizują określone działania i inicjatywy. Praktyka polega na stworzeniu lokalnych partnerstw skoncentrowanych na wspólnym rozwiązywaniu wybranych problemów klimatycznych w dłuższej perspektywie czasu. W kontekście zmian klimatu szczególnie ważne jest podejmowanie problematyki ograniczonych zasobów wodnych i adaptacji w tym obszarze. Partnerstwa powstałe z inicjatywy lokalnych władz cechuje na ogół dobrze zorganizowana struktura decyzyjna i informacyjna oraz dobrze funkcjonujące zaplecze administracyjne.

Warunki wdrożenia praktyki

Warunkiem wdrożenia praktyki jest wola współpracy poszczególnych podmiotów, a także zapewnienie stabilnych ram organizacyjnych dla działania partnerstwa.

Wskaźnik produktu

Powstanie lokalnego partnerstwa tematycznego [tak/nie]

Wskaźnik rezultatu

Liczba przedsięwzięć zrealizowanych we współpracy z partnerami [szt.]

KONTAKT

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy
ul. Słowicza 32
02-170 Warszawa

Biuro projektu:
tel.: 22 37 50 525
e-mail: klimada2@ios.gov.pl

Sekretariat:
tel.: 22 37 50 525
fax: 22 37 50 501
e-mail: sekretariat@ios.gov.pl

Dodatkowe informacje:

Google Maps